Simsomaniak Center Forum Strona Główna

Ogłoszenie 
Informacje o nowym dodatku „The Sims 3: Po Zmroku” znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga "Zmierzch"
Autor Wiadomość
nathalie 
Simsomaniak

Pomogła: 47 razy
Wysłany: 20-11-09, 20:27   

hajdenia napisał/a:
ja strasznie chcę już obejrzeć księżyc w nowiu, chociaż w oleśnicy raczej za szybko go
nie pokażą.

ja mam szczęście, że przynajmniej 4 grudnia *-*
jeszcze ostatnio myślałam, że padnę jak zobaczyłam taki mega plakat na naszym kinie *________________* planowałam go zwinąć do domu,ale nawet do pokoju by mi się nie zmieścił XDDDD a żeby tak nie odbiegać od tematu. zaczęłam czytać co raz więcej recenzji i większość osób narzeka, że niektóre piosenki nie pasowały i że scena kiedy bella z edwardem biegli w lesie była bez sensu. no nie wiem, jak obejrzę to dam swoją opinię. a jeżeli ktoś już były, to dobrze by było, gdyby ocenił tu film w skali od 1 do 10 (; wtedy będziemy mogli porównać jak bardzo różniła się nasza ocena od zmierzchu.

$Shady. 
V.I.P. SC
B3

Ulubiony Dodatek TS2: Osiedlowe życie
Pomogła: 67 razy
Wysłany: 20-11-09, 20:32   

Cytat:
gdyby ocenił tu film w skali od 1 do 10 (; wtedy będziemy mogli porównać jak bardzo różniła się nasza ocena od zmierzchu.

Ja byłam ;D
Fajny film, dużo lepszy od Zmierzchu. Mniej 'Sztucznych' scen. Więcej Jacoba (; Przekonałam się do niego, jest lepszy niż Edziu xD
Muzyka, faktycznie, jest słaba w porównaniu do Zmierzchu.
Dałabym 9/10 (:
(Zmierzch dostał 7,5/10)

_joanne 
Najsympatyczniejszy User

Pomogła: 56 razy
Wysłany: 21-11-09, 15:24   

Shady. napisał/a:
Mniej 'Sztucznych' scen. Więcej Jacoba (; Przekonałam się do niego, jest lepszy niż Edziu

W to na pewno wierzę. Do Jacoba się nie przekonam. Był i jest według mnie irytujący jako wykreowana postać przez Meyer. Nieźle mnie zaczął denerwować w Zaćmieniu i nikt, ani nic mnie nie przekona, aby mieć o nim inne zdanie.

W Szczecinie już puszczają, ale nie mam jak obejrzeć. Zabrakło miejsc w autokarze na wtorkową wycieczkę to raz, a poza tym rodzice ze mną nie pojadą. Chyba, że w grudniu ich przekonam . (:

A z tego co czytam dla niektórych i tak był beznadziejny, a niektórzy piszą, że jest wprost cudowny. O tej muzyce też słyszałam, ale to zależy od gustu wszystko. To jak z tym, że ktoś lubi Tokio Hotel i gdyby ich piosenki wykorzystane były w filmie zyskał by na wartości, a ktoś nie i straciłby -tak już jest. Poczekam i sama obejrzę, a nie pójdę za recenzjami innych : >

hajdenia 
Młody Artysta
heaven lets go ;

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 21-11-09, 18:01   

http://www.playtube.pl/ho...t-saga-new.html - tutaj można obejrzeć podobno księżyc w nowiu w wersji hiszpańskiej. w tej chwili nie mam czasu, ale możliwe, że później zobaczę kilka scen w całości.

Antoinette 
Największy Spamer

Ulubiony Dodatek TS2: Osiedlowe życie
Ulubiony dodatek TS1: Zwierzaki
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 21-11-09, 18:15   

Wróciłam niedawno z kina. strasznie chciałam obejrzec ten film bo byłam ciekawa jak spaszczą moja ulubioną cześć tej sagi . I w połowie filmu juz odechciało mi się go oglądać !
Już od pierwszyszych minut irytowała mnie muzyka, która w niektórych momentach wcale nie pasowała . Śmiesznych scen ..... można policzyć na palcach jednej reki . Może dwie no góra trzy . Fabuła , no nawet nie opuścili dużo wątków z książki co pamiętam z takich wazniejszch. A jeśli chodzi o rezysera - to się ciesze że 3 cześć będzie ktoś inny reżyserował . Ten był fatalny! Jak dla mnie film był dziwnie nakręcony. No i jak moza film uciąć w momęcie " Wyjdziesz za mnie Bello ?" zdziwienie Belli i napisy końcowe! Wszyscy na sali byli zaskoczenie i troche zdenerwowanie takim zakonczeniem . Jeszcze denerwował mnbie moment kiedywilkołaki goniły Viktorie i było to pomieszane z momentem kiedy Bella szła skakac z klifu , kompletnie nie wiedziałam kiedy chodziło o Viktorie a kiedy był moment z Bellą .Ta babka co nakręciła Zmierzch o wiele lepiej to nakreciła . Postać Jacoba , w ksiązce sie przekonałąm dopiero w 4 cześci ale zawsze to coś . W tym filmie od pierwszego pokazania się na ekranie zaczął mnie denerwować . Miałam ochote czym walnąć w ekran . .....Bella tez nie denerwowała , wogóle wiekszość postaci mnie denerwowała ! Nie wiem czemu ale mama rażenie że aktorzy grali jakoś tak dretwo. Edward wygladał z twarzy jak by przechodził własnie jakąś cieżka chorobe . Scena tam w Volterze mi sie wcale nie podobała , ani jak tam walczyli ze sobą itp. No i jeszcze ta cała Dakota jako Jane . Nie trawie tej aktorki wiec ......
Moja ulubiona sceną z tego filmu to chyba było jak Erick patrzac na Romeo i Julia sie popłakał ! Cała sala wybychła śmiechem . I to był chyba taki jeden z nieliczynych momentów . Komentowałysmy z kolezanką cały czas ten film , i stwierdzilysmy ze nawet wtedy jak Edward i Bella sie godzili w jeje domu to nawet nie było takie wzruszające i jak chce sobie ktos poplakac to musi wymusić płacz.
O wiele gorszy film moim zdaniem niz Zmierzch , który zaczął mnie irytowac dopiero po obejrzeniu go dopiero 4 czy 5 raz. a ten odrazu pi pierwszym obejrzeniu! Pod koniec juz poprostu zasypiałam tylko sie powstrzymywałam bo wkońcu szkoda tyle kasy było wydawać żeby potem sobie pospać . Nie , nie podobałao mi się wogóle ! I jak bym miałą ocenić to moja ocena filmu była by 4,5/10 .Zmarnowane 2 i pół godziny mojego życia ! Myślałam ze będzie lepsze , i że muzyka będzie lepsza bo w pierwszekj cześci muzyka była fantastyczna ....
Ale to tylko moja opinia .......

"Mam wiadomość do wszystkich dzieciaków: Nie skończyłem liceum, a jestem bogaty."
Tre Cool
" Niezależnie od tego jakie doły łapię , są momenty gdy bywam naprawdę szcześliwy"
Jacoby Shaddix

_joanne 
Najsympatyczniejszy User

Pomogła: 56 razy
Wysłany: 21-11-09, 19:14   

hajdenia napisał/a:
http://www.playtube.pl/horror/10555-saga-zmierzch-ksikyiyc-w-nowiu-twilight-saga-new.html - tutaj można obejrzeć podobno księżyc w nowiu w wersji hiszpańskiej. w tej chwili nie mam czasu, ale możliwe, że później zobaczę kilka scen w całości.

A ja bym nawet nie psuła sobie wszystkiego i całej radości z oglądania filmu po polsku w wersji hiszpańskiej.. Mi koleżanki powiedziały, że jest lepiej nakręcony niż Zmierzch i że nie ma w nim wpadek jak w 1 części np. w szpitalu z tą rurką Belli. I dowiedziałam się o kilku rzeczach też, ale nie wspomnę by komuś kto filmu nie oglądał nie psuć tego. ^^ I jeśli film kończy się na momencie z tym pytaniem to już odliczam dni do Zaćmienia. I mam pytanie: dużo w tym filmie Alice? Bo z tego co wiem Emmett pojawia się dwa razy.

_Green 
Moderator

MOD - WARN: brak
Pomogła: 35 razy
Wysłany: 21-11-09, 19:56   

wrocilam z kina niedawno. powiem tyle: film niespecjalnie lepszy od pierwszej części, nie jestem w stanie zdecydować.
jedyna rzecz która na pewno była gorsza to muzyka - nie bylo nic takiego dopasowanego czy wpadającego w ucho tylko same smętne piosenki.
a zakończenie mi się spodobało, fajnie że ucięli w tym momencie, trochę ciekawość wzbudziło. : D
_joanne, scen z Alice było kilka. : )

Avelly 
Wschodząca Gwiazda

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 22-11-09, 13:54   

Mnie osobiście ,,Zmierzch'' się nie podobał.Był strasznie nudny...
Wczoraj byłam w Sczecinie na ,,Księżyc w nowiu'' i według mnie ta część jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia.Bardzo mi się podoba! ;dd A poza tym jest tam Jacob bez koszulki ;dd

nathalie 
Simsomaniak

Wysłany: 22-11-09, 19:57   

hajdenia napisał/a:
http://www.playtube.pl/ho...t-saga-new.html - tutaj można obejrzeć podobno księżyc w nowiu w wersji hiszpańskiej. w tej chwili nie mam czasu, ale możliwe, że później zobaczę kilka scen w całości.

ja znalazłam tam w angielskiej wersji i się nie powstrzymałam i zaczęłam oglądać ;<
teraz już wiem jak mniej więcej będzie wyglądała połowa filmu ;// jestem wkurzona na siebie, bo wolałam obejrzeć w kinie 4 grudnia. spodobał mi się początek, z tą łąką świetnie zrobili. ile ja bym dała, żeby nawet tą babcie tam zagrać XDD okej, nie zdradzam już więcej szczegółów. moją pełną ocenę dam po obejrzeniu polskiej wersji w kinie (;

hajdenia 
Młody Artysta
heaven lets go ;

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 04-12-09, 20:01   

byłam na księżycu w nowiu. starałam się nie stawiać żadnych wymagań i upodobań
dotyczących filmu, gry aktorów czy reżyserii. cholernie się starałam, byłam ogólnie
strasznie podekscytowana, że zaraz oglądnę film itp., no ale oczywiście musiałam się
zawieść. film był fajny, nie powiem, no ale opiszę dokładniej: na początku wydawało
mi się, że wszystko za szybko się dzieje. później, gdy wyjechał edward było już dobrze,
a właściwie to jak pojawił się jacob. wszystko odbywało się według moich wszelkich
nadziei i wgl było super. czasami bywały sceny, które zamieniłabym na inne lub wywaliła.
na końcu znowu miałam wrażenie, jakby wszystko działo się za szybko. zdenerwował
mnie klimat i otoczenie w końcowej scenie, jak to edward poprosił bellę o rękę. powinno
to być w nocy u niej czy coś, a nie w lesie. nie podobała mi się ta scena, nienawidzę jej.
nie mogę dać dokładniejszej oceny, bo nie mam pojęcia czemu widziałam film jakby
przez mgłę. jak już będzie na youtube dam może dokładniejszą wypowiedź z mojej strony.

nathalie 
Simsomaniak

Wysłany: 05-12-09, 11:52   

wczoraj byłam na nim w kinie. szczerze powiedziawszy to mam mieszane uczucia po tym filmie. na pierwszej połowie nudziłam się, ponieważ obejrzałam ją już kilka razy w internecie, wiem nie powstrzymałam się. druga zaczęła mnie już co nie co bardziej interesować. można by rzec, że nawet polubiłam jacoba, a jak bella powiedziała do niego, że woli edwarda to jakoś tak mi się smutno zrobiło. bardzo spodobała mi się scena z victorią, została ona świetnie nakręcona. to było chyba najlepsza z całego filmu. co do sceny kiedy alice miała wizje jak bella jest wampirem. w tym momencie całe kino buchnęło śmiechem. po prostu masakra, uśmiałam się na tym jak nie wiem. film nie jest aż taki zły, bo spodziewałam się czegoś gorszego. w niedziele ide jeszcze raz, aby go lepiej zrozumieć, bo niestety przez prawie cały czas siedziały za mną takie dziewczyny, które ciągle gadały i wrzeszczały. najbardziej doprowadzało mnie do szału kiedy komentowały w stylu: "ku*wa, jaki deeebil, zostawił ją'. albo 'kto to jest ta alice?', 'eej, a dlaczego ona skacze z klifu' itp.nooo ludziee, weź tu się nie wnerwiaj. ach, co do muzyki jeszcze, to mi się spodobała. większość osób narzekała, ale mi tylko w jednym momencie nie pasowała, reszta była okej (; aa i jeszcze końcowa scena. dobrze wiedziałam jak się skończy, bo przeczytałam więc nie byłam zaskoczona, ale osoby w kinie były. wszysycy tylko powiedzieli tzw. uuuu. szkoda, że ucięli to w takim momencie, ale założę się, że chcieli wprowadzić nutkę 'tajemnic', żeby zachęcić na pójście eclipse. ogólnie filmowi daje 8

Dżunek. 
Młodziak

Wysłany: 18-12-09, 22:49   

Moim zdaniem 2 część była o wiele lepsza od 1. Dlaczego? Bo 2 nie odbiegała tak od fabuły książki, jak 2, Zmierzch był zupełnie pozmieniany, a tutaj widzimy chociaż , że facet (reżyser) starał się. Nie wiem czemu, miałam dziwne uczucia, jeszcze nie doszło do momentu jak Edward opuścił Bellę a ja już wyciągnęłam chusteczkę :mad: Pewnie dlatego, że ciągle wiedziałam co się stanie i myślałam, że zaraz ten moment nastąpi...Jedyne co mnie wkurzyło, to "plastikowe lalunie" które nawet widać, że nie sięgały do książki. Dobra, mam 12 lat, one miały po 13, 14, 15 jakoś tako i wyobraźcie sobie, że dawno już przeczytałam całą sagę. No bo przecież skąd dziwne reakcje na elementy fabuły i skąd rozczarowanie na koniec filmu? Jakby przeczytały, to raczej by wiedziały, że Bella odmówiła zaręczyn a nie piszczały i mówiły, że to bezczelność. Jane wyobrażałam sobie w rozpuszczonych blond włosach i ciemnym płaszczu, a nie umalowaną, pyzatą dziewczynę. A śmiech Aro był zaraźliwy xD A i tak podziwiam Roberta, no bo jak dla mnie nie łatwo odegrać "ideał".

Luflee 
Nałogowiec

Pomogła: 17 razy
Wysłany: 19-12-09, 22:57   

Mi się bardziej podobała druga część, więcej akcji. A w pierwszej takie tam gadanie... No i tak romantycznie się zrobiło i polubiłam Jackoba a szczerze go nie znosiłam. Księżyc w Nowiu o wiele lepszy, nie wiem co wam się nie podoba. Przynajmniej Jack ma krótkie włosy ;) Czemu nienawidzicie sceny zaręczyn? Było bardziej romantycznie, w lesie. Za to w Zmierzchu spodobało mi się to jak Edward i Bella latali po drzewach. Sama nie wiem, obie są równakowo dobre, ale jestem przy księżycu bo niedawno go oglądałam.
She always belonged to someone else

syg by happiness, av by Tomcio

Joaś 
The Best of the Best
Szczęściara

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 10-01-10, 15:16   

O mój Boże, jaki to był straszny obrazek. Przecież oni kompletnie to schrzanili! Zanim Bella nie wyjechała do Włoch, zanim nie rozkręciła się tam akcja to siedziałam i ubolewałam nad beznadziejnością tej produkcji. Te dialogi takie jakieś nieskładne, wypowiedzi wyrwane z kontekstu. To było takie ubogie, tak dużo tam zabrakło... I jeszcze widocznie wycinali sceny, to znaczy nie było tam płynności - w jednej sekundzie są w Forks, a w drugiej w La Push, dla przykładu. A w trakcie wycieczki odbyli kilka ważnych rozmów, przy czym widz widzi tylko ich rezultat (zdania końcowe), a nie przebieg, więc w zasadzie nie wie o czym jest sprawa.
Przyznam, że gdybym nie przeczytałam książki, to pewnie nie wiedziałabym o co chodzi.
Dżunek. napisał/a:
Bo 2 nie odbiegała tak od fabuły książki, jak 2, Zmierzch był zupełnie pozmieniany, a tutaj widzimy chociaż , że facet (reżyser) starał się.

Nie powiedziałabym. Jakbyś przeczytała jeszcze raz drugą książkę, to zorientowałabyś się, że te rozmowy i sytuacje tylko w jednej czwartej były na swoim miejscu. Poza tym sporo opuścili.

Poza tym Jacoba było tak mało, a szczególnie scen z tym przyjacielskim Jacobem, którego S. Miller tak fajnie opisała w książce.

Jak odwiedzili Volturi, to już było całkiem w porządku. I tak aż do końca filmu.
Ogólnie to nie jestem zadowolona.
Czy prosisz o chwałę nieba?
Czy o poświęcone gody?
Jest dostatkiem mleka, chleba,
Są owoce i jagody.
Mów, czego trzeba dla duszy,
Aby się dostać do nieba?

<wspomina scenkę którą odegrała> Uwielbiam! <3

Nicky 
The Best of the Best
Łowca Dusz

Pomogła: 54 razy
Wysłany: 10-01-10, 15:55   

Joaśka napisał/a:
Zanim Bella nie wyjechała do Włoch, zanim nie rozkręciła się tam akcja to siedziałam i ubolewałam nad beznadziejnością tej produkcji. Te dialogi takie jakieś nieskładne, wypowiedzi wyrwane z kontekstu.

Ja powiem tak: książka była dobra, film kiepski. Jednak muszę przyznać, że z pewnością druga część była lepsza od poprzedniej. Generalnie bardzo dobrze nakręcone sceny akcji, Włochy, Volturi, moment gdy Bella skacze z klifu, pogoń za Victorią- pojedynek z wilkami, wszystko super. Natomiast sceny spokojne, dotyczące wątku miłosnego leżą! Te sceny zamiast być najpiękniejsze, świetnie obrazować uczucie jakie łączy Edwarda i Bellę po prostu spieprzyli. Były dla mnie ośmieszające i beznadziejne.
Joaśka napisał/a:
jeszcze widocznie wycinali sceny, to znaczy nie było tam płynności - w jednej sekundzie są w Forks, a w drugiej w La Push, dla przykładu.

To akurat potrafię zrozumieć, książka była bardzo długa i te wstawki z wyjazdami itd byłyby strasznie nudne. Skrócili to po prostu jak mogli.

Joaśka napisał/a:
Poza tym Jacoba było tak mało, a szczególnie scen z tym przyjacielskim Jacobem, którego S. Miller tak fajnie opisała w książce.

Było bardzo mało. Skupili się na miłości Jacoba do Belli, a prócz tego zakochanego był jeszcze oddany przyjaciel, którego było najwięcej.

Joaśka napisał/a:
Nie powiedziałabym. Jakbyś przeczytała jeszcze raz drugą książkę, to zorientowałabyś się, że te rozmowy i sytuacje tylko w jednej czwartej były na swoim miejscu. Poza tym sporo opuścili.

Opuścili masę rzeczy, ale wydaje mi się, że zdynamizowali film, więcej się w nim dzieje niż w pierwszej części, nie kończy się tylko ostatnią akcją u Volturi. Dla mnie dwójka była znacznie lepsza niż jedynka- lepsze ujęcia, dynamiczne sceny, przeskakiwanie obrazu. Sceny akcji super, sceny miłosne do bani.

A co mnie bardzo rozśmieszyło- to wizja Alice, w której Bella biegła z Edwardem po polanie. To było dla mnie tak zabawne, że zupełnie nie pasowało mi do tej sceny, która miała być przejmująca. Fakt, być może chcieli ją zironizować, ale nie wyszło.

Odpowiedz do tematu