Simsomaniak Center Forum Strona Główna

Ogłoszenie 
Informacje o nowym dodatku „The Sims 3: Po Zmroku” znajdziecie TUTAJ

Poprzedni temat «» Następny temat
Saga "Zmierzch"
Autor Wiadomość
Joaś 
The Best of the Best
Szczęściara

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 12-01-09, 15:17   Saga "Zmierzch"

Sama rozchwytywana, wiele osób film obejrzało, to i temat się przyda ;]

produkcja: USA
gatunek: Horror, Romans
data premiery: 2009-01-09 (Polska) , 2008-11-17 (Świat)
czas trwania: 122

OBSADA:
reżyseria: Catherine Hardwicke
scenariusz: Melissa Rosenberg
zdjęcia: Elliot Davis
muzyka: Carter Burwell

Kristen Stewart: Isabella Swan
Robert Pattinson: Edward Cullen
Anna Kendrick: Jessica Stanley
Justin Chon: Eric Yorkie
Cam Gigandet: James
Michael Welch: Mike Newton
Elizabeth Reaser: Esme
Nikki Reed: Rosalie
Ashley Greene: Alice
Rachelle Lefevre: Victoria
Christian Serratos: Angela Weber
Peter Facinelli: Carlisle Cullen
Taylor Lautner: Jacob Black
Billy Burke: Charlie Swan
Sarah Clarke: Renee Dwyer

OPIS:
Isabella Swan to szukająca swego miejsca w świecie, zagubiona nastolatka, cicha marzycielka. Kiedy poznaje przystojnego, błyskotliwego i intrygującego Edwarda Cullena nic zdaje sobie sprawy, że znajomość ta wstrząśnie jej życiem i zmieni je na zawsze. Zrealizowana z rozmachem historia o zakazanym, burzliwym i niebezpiecznym romansie młodego wampira i śmiertelniczki. W obsadzie wschodzące gwiazdy Hollywood: Kristen Stewart ("Azyl") i Robert Pattison ("Harry Potter i Zakon Feniksa")!

Na filmie jeszcze nie byłam, wiec się nie wypowiem. Jutro chyba idę.

I takie coś ode mnie:
Wie ktoś, co powinny robić wampirki? Lulać w trumienkach, a nie uganiać się za dziewicami xd
Czy prosisz o chwałę nieba?
Czy o poświęcone gody?
Jest dostatkiem mleka, chleba,
Są owoce i jagody.
Mów, czego trzeba dla duszy,
Aby się dostać do nieba?

<wspomina scenkę którą odegrała> Uwielbiam! <3
Ostatnio zmieniony przez Joaś 22-11-09, 21:02, w całości zmieniany 1 raz  

_Green 
Moderator

MOD - WARN: brak
Pomogła: 35 razy
Wysłany: 12-01-09, 15:36   

Cóż, film widziałam w wersji cam, do kina się dopiero wybieram, ale mogę się o nim trochę wypowiedzieć.
Film sam w sobie nie jest jakiś okropnie zjawiskowy, mimo to mi się spodobał. Lubię w historiach miłosnych takie wplecione elementy fantasy, jak właśnie w ''Zmierzchu''.
Prócz tego, podoba mi się gra aktorska Pattinsona, który wczuł się w tą rolę i nieziemsko (wg. mnie) zagrał filmowego Edwarda.
Na plus także soundtrack, szczególnie rozsławiona już kołysanka - "Bella's Lullaby".
Mimo, że książki jeszcze nie przeczytałam (ale zamierzam w najbliższym czasie ;> ), mogę śmiało stwierdzić, że historia Edwarda i Belli jest zachwycająca.

Kasia123 
Nałogowiec

Ulubiony Dodatek TS2: Osiedlowe życie
Ulubiony dodatek TS1: Abrakadabra
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 13-01-09, 18:00   

_Green napisał/a:
Prócz tego, podoba mi się gra aktorska Pattinsona, który wczuł się w tą rolę i nieziemsko (wg. mnie) zagrał filmowego Edwarda

Masz rację, on był stworzony, żeby zagrać do tej roli. Taki przystojny, silny ^.^
Wiecie, czytałam w gazecie mamy, że w kontrakcie mieli w kontrakcie zakaz wychodzenia na słońce.

eden 
Gwiazda

Pomogła: 15 razy
Wysłany: 13-01-09, 18:19   

Joanna napisał/a:
Wie ktoś, co powinny robić wampirki? Lulać w trumienkach, a nie uganiać się za dziewicami xd

Ach,w pełni popieram, jednak w Zmierzchu wampiry nie potrzebowały snu ^^
Ale wampir w trumience powinien pięknie wygladać *W* *chcę wampira w trumience :c *
Wg. mnie film nie był horrorem. Denerwuje mnie to, ze jak jest "wampir" to musi być horror.
Bo czy sceny, przy których cała sala leżała ze śmiechu był straszne, taknie? *W*
Jedyne, co się mi w nim nie podobało, to to, ze teraz taki BUM na wampiry, wszyscy "kochają Edwarda :********** " a wcześniej nawet nie wiedzieli, że istnieje ktoś taki jak Stephanie Mayer. Nie mówię o wszystkich, oczywiście ^^"

Btw, wiecie, ze mieli ogromny poblem ze zrobieniem lśniącej w słońcu skóry Edwarda? Musieli posypywać go specjalnym pyłem ^^
*i tak za mało lśnił p: XD *

Joaś 
The Best of the Best
Szczęściara

Pomogła: 80 razy
Wysłany: 13-01-09, 19:19   

eden napisał/a:
Wg. mnie film nie był horrorem. Denerwuje mnie to, ze jak jest "wampir" to musi być horror.

To jest romans - i książka i film. Niestety, w obu występują postacie z siłami ponad przyrodzonymi definiuje się to jako horror ;]

Byłam. U nas od 12 roku życia można oglądać ;]
Film mi się spodobał, jednak nie ma co to do książki porównywać. Strasznie szybko to wszystko się działo, a Bella była bardzo dziwna; ledwo co się odzywała i uśmiechała. Tak po prostu... inaczej.

eden napisał/a:
Jedyne, co się mi w nim nie podobało, to to, ze teraz taki BUM na wampiry, wszyscy "kochają Edwarda :********** " a wcześniej nawet nie wiedzieli, że istnieje ktoś taki jak Stephanie Mayer. Nie mówię o wszystkich, oczywiście ^^"

Ja nie ;p Książkę w czerwcu przeczytałam i tyle co chciałam przeczytać, to przeczytałam ;]
Czy prosisz o chwałę nieba?
Czy o poświęcone gody?
Jest dostatkiem mleka, chleba,
Są owoce i jagody.
Mów, czego trzeba dla duszy,
Aby się dostać do nieba?

<wspomina scenkę którą odegrała> Uwielbiam! <3

Aqualatique 
Młody Artysta
dżajsii:33

Pomogła: 8 razy
Wysłany: 13-01-09, 19:21   

No więc, byłam, byłam na tym filmie.

Niesamowicie podoba mi się soundtrack, m.in w scenia baseball'owej ;] Aktorzy wczuli się świetnie w swoje role, szczególnie Kristen Stewart, jak i Robert Pattinson. Nie różni się specjalnie od książki. Niektóre sceny po prostu dołożyli. Zmienili według mnie ojca, Charliego. W Zmierzchu ( z resztą w pozostałych częściach też ) wydawał mi się sztywniejszy! Tutaj były z nimi takie przezabawne sceny, że hej!

Szczególnie nie wytrzymywałam ze śmiechu, gdy Bella i Edward się całowali. Każdy komentarz siedzącej z tyłu młodzieży (uh, hardcore, jea, to jest to, o lol <śmiech> itp.) i w ogólee ;p Ja z koleżanką byłyśmy najmłodsze, legitymacje nawet chcieli, no ale przy sobie nie miałam. Trochę mnie zirytowało to, że chyba NIKT nie przeczytał książki, bo każdy kto by to zrobił, nie śmiałby się w takich momentach jak np. Ed' nie mógł się powstrzymać przed zabiciem Belli ( scena z Jamesem w sali tanecznej ) . Przynajmniej takie miałam silne wrażenie O___O

Polecam ;]]]

edit: a, Joanna podsunęła mi jeszcze jeden temat. Strasznie mnie zdenerwowało to, że tak dużo szczegółów pominięto z życia prywatnego Edwarda i Belli. Te długie rozmowy w samochodzie, czy też w lesie. To było coś, co jak dla mnie nie można było pominąć. Dlatego też po części opowieść na wielkim ekranie straciła swój urok.

miłość ^^.

eden 
Gwiazda

Wysłany: 13-01-09, 19:38   

Joanna napisał/a:
siążkę w czerwcu przeczytałam i tyle co chciałam przeczytać, to przeczytałam ;]

Ja też w czerwcu ^^

Joanna napisał/a:
U nas od 12 roku życia można oglądać ;]

U nas też. W multikinie, a w kryterium dali to od lat 15 o.o"

Venus napisał/a:
Szczególnie nie wytrzymywałam ze śmiechu, gdy Bella i Edward się całowali

Ja w tym momencie darłam się z koleżanką, ze oni sie całowali na polanie, a nie w pokoju Belli XD

Venus napisał/a:
W Zmierzchu ( z resztą w pozostałych częściach też ) wydawał mi się sztywniejszy!

Tak samo ^^"

Nabardziej podobało mi sie, keidy Bella powieidziała do Edwarda "Nie witasz się ze mną."
"Cześć". Ryczałąm i omal nie strąciłam mojej coli XD
Albo jak Edward wbiegał na drzewo XD

Joanna napisał/a:
Robert Pattison ("Harry Potter i Zakon Feniksa")!

Czara Ognia, w Zakonie Feniksa był tylko jego wspomnienie >>

Pisałam wcześniej o opisach? Pewne dziewcze ma taki oto, pisownia zachowana o.o" : "Zmierzch:*:**:*.....Robert PAttinson...*:*:*Pzdr.for LAuru$$$$" I weźcie mi nei mówcie, ze to tró fan jest o.o"

Velarosa 
Młody Artysta
decoy xp

Pomogła: 50 razy
Wysłany: 14-01-09, 10:41   

Film nie był jakiś super, ekstra, dobry i bajerancki, ale mi się podobał do czasu. Teraz nie mogę go przełknąć. Straszliwy jest. Oczywiście jako psychopatyczna fanka książki mam wiele zastrzeżeń, ale o tym cicho, liczy się wyraz ogólny.
Wiele ciekawych scen zostało pominiętych, to mnie najbardziej boli.
Soundtrack jest świetny, słuchałam go juz przed premierą. Znalazły się tam moje ulubione zespoły. Niby Decode jest w filmie, ale go nie ma, szkoda. Raczej występuje jako promująca piosenka do filmu.
Scena najlepsza to oczywiście baseball, świetnie to zrobili i muzykę dopasowana też najlepiej.
Źle poradzili sobie z ucieczką Belli od Jaspera i Alice, jak ona ich zdaniem tam to zrobiła to nie wiem.
Teksty niektóre były świetne, ale jako, że oglądałam film tylko wersji angielskiej, to nie wiem, jak to przetłumaczyli.

Jest jeszcze kwestia kręcenia następnej części, NM - kiedy zobaczyłam, że niby myślą, o tym, by Vannesia z HSM grała Leah to o mało zawału nie dostałam.
Jeszcze gorsza jest perspektywa tego, że Filipińczycy kupili czy tam chcą kupić prawa do Zmierzchu i nakręcić swoją własną wersję - serialową. Jak zobaczyłam tego ich Edzia... oO
Ostatnio zmieniony przez Velarosa 20-02-09, 22:54, w całości zmieniany 1 raz  

XAgawegaX 
Młodziak

Ulubiony dodatek TS1: Wakacje
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 16-01-09, 11:24   

eden napisał/a:
Stephanie Mayer

Stephenie Meyer

Zmierzch, i kolejne części tej książki czytałam na długi czas przed tą całą manią na Twilight & Edwarda. Teraz Zmierzch stał się strasznie kiczowaty, postać Edwarda na koszulkach, kubeczkach, kolczykach...aż boję się otworzyć lodówkę.
Velarosa napisał/a:
Niby Decode jest w filmie, ale go nie ma, szkoda

Taa, puścili na napisach dopiero. Również żałuję, bo podoba mi się ta piosenka.
eden napisał/a:
Ja w tym momencie darłam się z koleżanką, ze oni sie całowali na polanie, a nie w pokoju Belli XD

Na szczęście, że u mnie na pokazach przedpremierowych nikt się nie darł :P

dziabonczekk 
Gwiazda
gossip girl.

Ulubiony Dodatek TS2: Nocne życie
Ulubiony dodatek TS1: Gwiazda
MOD - WARN: brak
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 17-01-09, 18:36   

Film widziałam i mam bardzo odmienne zdania.
Całośc jest zrobiona pod taki typowy hit kinowy, dla wielu nastolatek. Nic ambitnego pod względem scenariusza.

Gdyby tak odjąć dobrą muzykę i zabrać z planu Roberta(Edwarda) to ten film byłby jedną wielką 'kaszaną', z dość małym zarobkiem.

Bo ani teksty, ani efekty specjalne, ani tymbrardziej pomysł (który może i jest oryginalny, ale trochę oklepany) nie są na wyjątkowym poziomie.

Ja polecam tym którzy lubią kino mało psychologiczne, takie które nie wymagają wczucia od pierwszej sekudny. No i dziewczyną, z wiadomych chyba przyczyn. :)

nathalie 
Simsomaniak

Pomogła: 47 razy
Wysłany: 30-01-09, 20:37   

Byłam dzisiaj na tym filmie i jestem zachwycona. Podobał mi się strasznie soundtrack.
Joanna napisał/a:
U nas od 12 roku życia można oglądać ;]
u nas tak samo, chociaż nawet w kinie tego nie sprawdzają ;p byłam nawet w kinie na horrorze 'nieznajomi' to nic se z tego nie zrobili chociaż tam sami prawie dorośli XD, ale dobra nie odbiegam od tematu. Jedynie co mi się nie spodobało w filmie to ten gostek, który chciał zabić Belle XDDD
eden napisał/a:
Najbardziej podobało mi się, kiedy Bella powiedziała do Edwarda "Nie witasz się ze mną."
"Cześć".

Nie no, to mnie rozwaliło na filmie. XDDDD ryłam troche ze śmiechu z tego tekstu XD
Książki jeszcze nie czytałam, ale zamierzam ją sobie kupić lub wypożyczyć. Już nie mogę doczekać się kolejnych części filmu ... ah ;3

eden 
Gwiazda

Wysłany: 30-01-09, 20:42   

Sponsorka napisał/a:
ten gostek, który chciał zabić Belle XDDD

Bellę chyba w każdej części chcą zabic XDD
A ten gostek to James był ;]

Sponsorka napisał/a:
to mnie rozwaliło na filmie

Bo to było genialne XDD
Ja ostatnio ogladałam, na kompie siostry, spadłam z kanapy przy scenie, kiedy schodziłą ze schodów w kiecce Alice, z tą nogą w gipsie XDD

Sponsorka napisał/a:
Książki jeszcze nie czytałam, ale zamierzam ją sobie kupić lub wypożyczyć

I bardzo dobrze, w filmie pominęli wiele scen.
Ja czytałąm ksiażkę przed obejrzeniem filmu, polecam ;]

Kasia123 
Nałogowiec

Ulubiony Dodatek TS2: Osiedlowe życie
Ulubiony dodatek TS1: Abrakadabra
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 31-01-09, 15:32   

Moim zdaniem książka była lepsza od filmu, ale w filmie naprawde było wiele scen przez które dostawałam dziki atak śmiechu. Moja mama po obejrzeniu tego filmu wzięła ode mnie wszystkie trzy tomy, przeczytała i była tak jak ja pod wrażeniem. Później nawet wydrukowałyśmy sobie polskie "Midnight Sun", które również było wyśmienite.
Czekam na polską czwartą część "Zmierzchu" i drugą część kinową.

eden 
Gwiazda

Wysłany: 31-01-09, 16:16   

Kasia123 napisał/a:
drugą część kinową.

Druga cześć jest planowana na grudzień tego roku, przynajmniej tyle słyszałam ^^,

Kasia123 napisał/a:
Czekam na polską czwartą część "Zmierzchu"

Ja też, ale dzisiaj nie wytrzymałam i poprosiłam siostrę o opracowanie fanowskie ^^" (K., nie zabij T.T)
Podobno miała być na styczeń/luty, ale moja dziura jest dziwna, i wyjdzie dopiero w marcu *W* XD

nathalie 
Simsomaniak

Pomogła: 47 razy
Wysłany: 31-01-09, 16:33   

A chciałam napisać dotyczące tego świecącego ciała Eda XD Było to dla mnie najdziwniejsza i najśmieszniejsza scena w całym tym filmie. Od kiedy wampiry się tak błyszczą ? XDDDD Rozbroiło mnie to po prostu, bo myślałam, ze zamieni się w jakieś zwierze czy co tam a tu pokazują że się błyszczy XDDD Jutro prawdopodobnie idę jeszcze raz do kina na Zmierzch z drugą koleżanką, bo normalnie nie wytrzymam XD postaram się wtedy popatrzeć na takie szczegóły itp. XD A jeszcze jedno ;
Venus napisał/a:
Strasznie mnie zdenerwowało to, że tak dużo szczegółów pominięto z życia prywatnego Edwarda i Belli. Te długie rozmowy w samochodzie, czy też w lesie. To było coś, co jak dla mnie nie można było pominąć. Dlatego też po części opowieść na wielkim ekranie straciła swój urok.
Jeżeli nie skrócili by tych scen to film trwał by wiecznie XDD z jednej strony to głupio, ale z drugiej strony fajnieee, wieczność siedzieć w kinie XDDD

Odpowiedz do tematu