Simsomaniak Center Forum
O The Sims Wiemy Wszystko!

Natura - Koty

Otoshi - 14-10-07, 11:57
Temat postu: Koty
Czyli o tych puszystych zwierzaczkach. ^,^ Fotki, porady itp.
Ja posiadam 5 kotów. 1 persa i 4 dachowce.
Co radzę? Zakrywać wszelkie nowe meble w domu, bo mogą podrapać. Ostatnio miałam z tym styczność. Trussi (pers) podrapał mi nowy fotel ze skóry.

Martooha - 14-10-07, 18:19

Oo uwielbiam koty ! Chociaż sama nie mam, ale kocham te zwierzaczki. Mój Brat wczoraj znalazł jakiegoś kotka na ulicy i przyniósł Go do domu. Nakarmiliśmy Go i wypuściliśmy, bo pewnie tęsknił za swoją mamą.
Eveline - 15-10-07, 16:42

Ja także uwielbiam koty,szczególnie persy.
Tak jak powiedziała Otoshi,trzeba zakrywać nowe meble w domu...bo koty lubią drapać.

Pauliiineczka - 15-10-07, 17:29

koty to moja największa miłość ja mam w domu tylko 2 ale zamieżam "znaleźć" jakiegoś kociaka na ulicy żeby mama nie mogła się oprzeć ;>
Mojego kochanego Rysiunia znalazłam w lesie :( miał wtedy 3 tygodnie i umierał z głodu teraz ma 5 lat i waży 10 kg :D

MRUCZUŚ ^

RYSIACZEK GRUBASEK ^

_joanne - 24-10-07, 15:12

Ja także mam kotka i wręcz je koocham ;) i co tu dużo mówić teraz mój kochany kotek ma 6 miesięcy i kilka tygodni, a i macie jego fotkę w dziale o naszych zwierzaczkach ;)
Martooha - 24-10-07, 18:16

JA to mam chyba jakieś szczęście do kotów, albo to jakieś przeznaczenie. W piątek znów jakiś kocurek się do mnie przyczepił. Było zimno, padał deszcz, więc wzięłam Go do domu na 'Whiskasa' :P . To już 3 kot w tym miesiącu którego dokarmiam. :)
Shiny - 25-10-07, 17:42

Otoshi, ja lubię koty, ale wiem troszkę więcej od Ciebie (z całym należytym szacunkiem nie chcę Cię urazić) ale nie ma czegoś takiego jak: "dachowce". To są Europejskie, a nie jakieś "dachowce"
Otoshi - 25-10-07, 18:51

Shiny napisał/a:
nie ma czegoś takiego jak: "dachowce". To są Europejskie, a nie jakieś "dachowce"

Koty europejskie potocznie zwane dachowcami. ;) I tak i tak jest poprawnie. :)

miserable - 25-10-07, 19:01

Ja osobiście kocham koty. Nigdy nie traktowałam ich jakoś "specjalnie". Obecnie mam dwa kociaki. Muszkę: szyklretkę. I tricolorkę; Zozolkę. Ona ma zeza ;C . Ale teraz kocham kociaki. Muah...Rosyjski niebieski ;*
Otoshi, nie bulwersuj się tak, bo jednakże Shiny, ma rację. Dachowiec jest używany potocznie. Kot Europejski to tak jakby bardziej em... nie wiem jak to określić.

asja_93 - 04-12-07, 13:48

Ja mam dwa koty(europejskie lub dachowce - jak kto woli xD ). Skąd się u mnie wzięły? Po prostu jakaś kocica urodził u nas w szopie i już tu zamieszkały. Z tego co czytałam wy macie koty w domu, ja mam na polu (tylko zimą siedzą w piwnicy na piecu) bo tak się u nas przyjęło. Koty bardzo lubię są takie koffffane :rool:
CormaC - 04-12-07, 14:23

A ja mam w domu 2 panny dachowce :shifty: Jedna czarna a druga biało-czarna. W ogóle lubię kotki jak nie wiem co. Jeśli chodzi o rasy, to ja tam lubię wszystkie :shifty:
Seidhe - 16-12-07, 21:25

a ja mam w domu pseudo-syberyjczyka :)
pseudo,bo bez rodowodu-> jak go dostałam, to miał być europejski:) Gingers to rezydent, mieszkają z nami jeszcze inne kotki- w porywach do 6. kotki są na tymczasie, ratujemy je, odleczamy i szukamy dobrych domków. jakktoś chce pooglądać to zapraszam: www.mage.fotosik.pl

Esztii - 27-01-08, 23:29

Nie mój kot... Garfield. Przychodzi od sąsiadów. Ociera sie o wszystko jak nawiedzony: krzesła, stoliki, buty (ooo..tak), drzwi, ściany, łóżka, cały czas mruczy, spal nawet w nocy na mojej głowie. Kochany kot.
Grumbler - 28-01-08, 08:41

ja mam jednego kotka dachowca kocham go ale robi za dużo psikusów xD kocham te zwierzaki i psy itp.
BajkOwa - 28-01-08, 11:27

Ja szczerze nie lubię kotów ;P Ale za to kocham psy ;] Niestety nie mogę mieć ;(
angell - 28-01-08, 11:54

Ja mam kóta, lecz u cioci. Nie jest mój. Śliczny, rudy... Kochany jest ;** mój misiaczek. Ja lubię kotki, ale psy rządzą. A drugiego kota, rozjechało :(
Yukana - 28-01-08, 21:50

Ja mam jednego kota - Naruto xD Mama nazywała go Billuś, ale ja mu zmieniłam, bo nie chciałam, żeby nosił imię po moim dawnym, że tak powiem, idolu xD
Naruś jest cały czarny, niepodobny z wyglądu do bohatera tego anime. Ale za to ma charakter Naruto - roztrzepany, głośny, wesoły... ;> tylko strasznie mnie drapie jak się z nim bawię. To prawdziwy koci ninja xD

Yaoiko - 05-02-08, 21:35

Teraz mam tylko dwa koty ( Swojego czasu miałam 5 ). Śnieżkę i Milkę. Oby dwa to Dachowce, czy jak to tam nazywacie, ale większego znaczenia to nie ma. Milka jest typowo podwórkowa. Oczywiście dostaje pyszne papu, ale często poluje na polu na jakieś wróbelki czy myszy. Śnieżka mieszka w domu i uważa się za wielką damę. Gorzej jak próbuje elegancko iść i spada z parapetu xD . Wiecie, że koty nie powinny pić krowiego mleka? Melko to stereotyp. Większość kotów, jak niemowlaki nie trawi laktozy i ma nudności, biegunki itd. Dlatego jeżeli koniecznie chcecie dać kotu mleko, to kupujcie te ze zmniejszoną ilością laktozy, jak dla bobasów ( Choć osobiście uważam, że wystarczy świeża woda )
Lolitka94 - 06-02-08, 19:02

Around napisał/a:
psy rządzą

Nie zgadzam się.
Aktualnie mam tylko jednego kota - 6-miesięczną Majkę. To jest w sumie PSIKOT. Aportuje, chodzi na smyczy, a gdy się zmęczy wystawia jęzor xD

Kaitlin - 09-02-08, 15:09

Ja mam Demona :D Kocham go. Nienawidzi być sam. Śpi ze mną. Znalazłam go pod sklepem. Jego bezdomna matka chyba go porzuciła...; / Miał brata, albo siostre, ale na szczęście wzięła tego drugiego jakaś dziewczynka. Ja mam Demona i jestem szczęśilwa <3

A to jego fota:

Coy~* - 09-02-08, 15:20

Kotki są słodkie. Tak samo jak pieski i inne. Ja kocham wszystkie zwierzaczki. Ale sama ich mieć nie moge bo jestem alergikiem :(
madziula - 09-02-08, 19:48

morzelek24, kup sobie psa yorka bo one sa takie ze nie bedzesz miec alergii. Na kilku stronach czytalam i wiem bo smaa mam yorka i bawi sie alex. A co do tematu kotki sa slodkie. JA nie mam kota ale moja rodzian ma i sa piekne i sliczne xD :P

Edit:

Dam zdjątko mojego psiunia. Miał tu ok. pół roku :D :D

Otoshi - 13-02-08, 17:34

madziula napisał/a:
morzelek24, kup sobie psa yorka bo one sa takie ze nie bedzesz miec alergii. Na kilku stronach czytalam i wiem bo smaa mam yorka i bawi sie alex. A co do tematu kotki sa slodkie. JA nie mam kota ale moja rodzian ma i sa piekne i sliczne xD :P

Zgadzam się, ponieważ yorki nie mają sierści, a włosy. ^.^
Kaitlin, a kiciuś śliczny. ;)
noOir, nie napisałam wyraźnie: tylko dla tych co je lubią?

Tickled. - 13-02-08, 17:46

Otoshi napisał/a:
Zgadzam się, ponieważ yorki nie mają sierści, a włosy. ^.^

Ja także, york w dotyku jest inny, po prostu czuć, że ma włosy. Wiem, bo sama mam yorka ;p. Ja miałam 2 kotki, które wabiły się Tygrysek i Herman, ale tata wywiózł mi je na szczury do wujka na gospodarstwo ;[. Pamiętam jak Tygrysek zawsze przychodził i czekał na mnie przy szkole. Nie wiem skąd wiedział ile mam lekcji p,O. Pamiętam jeszcze jak miałam czarnego kotka Kropeczkę. Był to wspaniały kot. Tata także mi go wywiózł ;{ {. Nie wiem, jak
można dziecko pozbawić z tylu radości...

żółtyananas_69 - 20-02-08, 18:52

Ja też mam kota. Uzależniony od jedzenia kot Rambo zabójca. *-* Waży prawie 10 kg, ale co tam, przynajmniej z głodu nie zdechnie bo ma duże zapasy. XD
Co do drapania mebli, to nie drapie. Kupiliśmy mu drapak i tylko jego drapie. Szczególnie jak sie zdenerwuje to biegnie od niego jak by chciał siusiu i go drapie, aż sie odstresuje. *-*

Jessi_Lessi - 03-06-08, 12:15

Ja mam obecnie 5 kotów. Prosiłam znajomego taty żeby przywiózł tylko 1 lub 2. Ale on na prośbę taty przywiózł 4 małe i ich matkę! Nie wiem co robić! Przez chwilę rodzice nie chcieli zgodzić się na Annie Marie (czyt. An Mari)! Która jest sierotą i z dwojgiem rodzeństwa została znaleziona przez siostry w kościele. Czekam na nią od 2 miesięcy, nie moglam spać ani jeść. Ale najpóźniej jutro juz ją odbieram. Jest prześliczna! Błękitne oczka. Szara plamka na oczku szary ogonek i 3 plamiki na grzbiecie a tak to jest biała. Jej brat z którym jest bardzo zżyta powędruje do mojej przyjaciółki :) . Przyjaciółka poprosiła mnie o imię bo to dzięki mnie go dostanie, i wymyśliłam - Michał Anioł - sądzę że ładnie. A już w piątek 13, organizujemy kocią imprezkę. Będą na niej prawdopodobnie 4 koty. Ale to zależy :)
A z ta imprezą... Jak myslicie, dobry pomysł?

Pozdrawiam Ola i Annie Marie :)

Maryczka - 03-06-08, 14:06

ja mam czarna kotke Malteje :) nigdy nie spi na swoim poslaniu tylko lezy na moich ksiazkach :D mebli nie drapie bo ma swoje myszke do zabawy i ciagle ja gryzie, drapie i gania po calym mieszkaniu :D
Kosta - 03-06-08, 14:17

Ja mam dwa koty. Prawie ośmioletnią kotkę Puśkę i rocznego kota Kona. Puśka jest niezwykle wredną i upierdliwą istotą. Wielka indywidualistka, robi tylko to, na co akuratnie ma ochotę, uważa wszystkich za gatunki podrzędne... Jest jednym z najładniejszych kotów jakie widziałam. Ma czarne, długie futro "podpalane" na końcówkach i bursztynowe oczy. Mimo, że denerwuje mnie prewie cały czas, nie oddałabym jej nikomu.
Kon to kompletnie inna kategoria. Już dawno stwierdziłam z mamą, że ma jakąś nieuleczalną wadę mózgu. Zawsze był nie przymierzając głupi, a po kastracji, jego brak pomyślunku przeszedł chyba wszelkie możliwe granice. Potrafi zniszczyć wszystko, co wpadnie mu pod łapy, a po wszystkim zawsze wygląda jakby nie miał pojęcia, że coś się wydarzyło. Wielki drapieżnik, atakuje wszystkich oprócz mnie (za bardzo się boi mojej "karzącej ręki sprawiedliwości xD ", żeby do mnie fikać). Nawet koleżanki ostatnio stwierdzają, że wygląda jakby miał dauna... Cóż, chyba się nie mylą xd. Już mnie przez tego zwierzaka wscieklizna bierze, nie mam pojęcia, jakim cudem tak długo z nim wytrzymałam.

Aśkowa - 04-07-08, 10:14

Ja mam kotkę Felę już od 8 lat. Jest słodka :) Uwielbiam koty, są moimi ulubionymi zwierzaczkami. Wszystko ogółem mam z kotami, hehe ;) Najbardziej mi się podobają norweskie, bengalskie i szynszylowe, ale i tak wszystkie są piękne <3
_joanne - 06-07-08, 08:52

Miałam kotka, był cudowny. Musiałam go oddać babci, bo niszczył wszystko, a poza tym mieszkam w bloku, a on gdy tylko chciał na dwór to nawet w nocy próbował otworzyć drzwi wejściowe i miauczał. Oddałam go na początku marca br. Później całą rodziną, wraz z babcią gdzie był kot wyjechaliśmy do cioci. Gdy wróciliśmy kot już tam nie przychodził gdy był głodny, jeździłam do babci codziennie by tylko go spotkać na próżno, bo go niema. Był bardzo zadbanym kotem, więc moja babcia mówi, że ktoś mógł go wziąśc albo co najgorsze przejechał go samochód albo coś. Mam tylko jego zdjęcia oglądam je codziennie i płakać mi się chce nawet gdy o nim myślę. Kupiłam sobie pieska w maju, kochanego jamniczka, ale dalej chce aby moje kociątko wróciło, obecnie kotek ma 1 rok i około 3 miesięcy. ;( :(

A tak poza tym to kocham kotki są milutkie i fajniutkie ;)

Blue - 12-07-08, 21:13

Koty są super! Mam 4 letnią kotkę Kicię wiem, że pospolicie ale co mi tam xd
Bartek1994 - 12-07-08, 21:25

Witam ! od 17 maja tego roku mieszka u mnie kotka rasy >>>Maine Coon<<< . Ma na imię Giny, jest piękną szylkretką, doskonałą w swoim typie. :)
Enira - 28-07-08, 15:38

A ja mam 3 kotkii :3 [kiedyś jeszcze miałam jednego, ale... ]

Perla - biały kot o czarnych plamach [krówka moja ^.^] ! Zwykle wołamy na nią biała xD Jest bardzo odważna, kiedyś pokonała psa, ha! Nie lubi być głaskana, chyba , że wtedy, kiedy chce. Gdy ktoś ją na siłę bierze na ręce lub przytula, gryzie xD [ou je, moja żmija ^.^]. Całymi dniami przesiaduje na dworze , czasem nie wraca na kilka dni xd Przychodzi popołudniami lub wieczorami do domku by coś zjeść, czasami się pomiziać do Pani! :)

Mamrotek - rudo-biało-pomarańczowo-brązowy kotek. Mój kochany chłopczyk ;* [tygrysek]. Wołamy często na niego rudy. Ma piękne bursztynowe oczka i jest najmilszym kotkiem z całej gromadki. Jest spokojny, nigdy nie prycha ani się złości. Lbui siedzieć w domu, całymi dniami może spać. Głaskać,głaskać,głaskać - a on nic. Przeszkadzać,przytulać,drapać - też nic. Oaza spokoju normalnie. Chyba, że się bierze go na siłę na ręce, wtedy się odpycha. 'Nie umie' zbytnio się bawić, ponieważ cały czas wyciąga pazurki ;C ;*;*

Puma - zgrabny, chudziutki, malutki koteczek. Ma 'typowe' umaszczenie kota [czyli brązowe w czarne pręgi]. Jest bardzo płochliwa, boi się obcych, ucieka przed nimi. Do nas po długim czasie się przyzwyczaiła. I raz i dwa i trzy ją głaskać, ona się zaczyna łaasić, przytulać, mruczeć! Wołamy na nią 'mała'. :*:*

Który z kotków najbardziej Wam sie przypodobał? xD

Tifa - 24-11-08, 17:54

Śliczne macie te koty. Też uwielbiam je. W domu nie miałam kotka (warunki), ale moja babcia miała kota. Był mały jak ja byłam mała. Można by powiedzieć, że dorastaliśmy razem. Niestety, zdechł kilka miesięcy ;( . Chyba kolej na mnie :P :P :P
Shiny - 24-12-08, 13:34

Koty są fajne - można je przytulić, mają milutką sierść... i jak mruczą... ach, ja to kocham! Nie mam kotka w domu ale odwiedzam kumpelę z kotkami :)
Coy~* - 24-12-08, 13:37

Kotki są Kochane.
Ja niestety nie mam kotka bo mama nie lubi ;/
W każdym razie będę miała kotka. W niedalekiej przyszłości :)
Będzie się wabił Prezes xD

scrappy - 30-12-08, 21:52

kocham kotki, moja mama też, ale nie chce się zgodzić : /
w przyszłości planuję Ragdolla no i z dwa dachowce ; ))

Kasiuu - 31-12-08, 12:10

ja miałam mieć kota Birmańskiego ale sie rodzice rozmyślili ;/
Koty to przecudowne stworzenia ^^

Layrimayse - 31-12-08, 12:15

Kocham koty, to moje ulubione zwierzęta, sama posiadam dwa. Chestera i Garfielda. Uwielbiam ich, mimo iż potrafią nieźle narozrabiać, taa, chyba będę musiała sobie kupić nową firankę xd.
Izka15 - 01-01-09, 12:38

...
Wentzy - 21-02-09, 21:37

Uwielbiam kotki, kiedyś miałam dwa, ale zmarły ;( Uważam, że dachowce są najlepsze i najwierniejsze.
Anne - 04-06-09, 19:42

Kocham koty,sama mam 2 letnią kotkę od pół roku i te zwierzęta według mnie są bardzo kochane itd. x D Mimo tego,że mam kota od nie dawna już czuje z nim pewną więź.
miserable - 05-06-09, 09:32

Mam dwie kotki. :<
Jak jeden jest, to tak dziwnie więc lepiej mieć dwa. Lubię koty, choć to nie to samo co psy. xd
no i tego, jedna to tricolor a druga to szylkretka. ;d

scrappy - 05-06-09, 19:33

juz kiedyś pisałam, ale znów wspomnę
zawsze chciałam mieć kota, ale w moim domu zazwyczaj rządziły króliki mamy. Dopóki sie nie okazało że ma uczulenie na sierść. I tak o to nie ma ani kotka ani króliczków :C

Blue - 08-06-09, 22:40

Koty, to moje ulubione zwierzęta! Sam mam kotkę ; D. Norweska leśna krótkowłosa ; ).
Joaś - 09-06-09, 12:45

Oczywiście mam kota. Strasznie chciałabym mieć takiego typu savannah. Jej, śliczne zwierzęta i tak bardzo przypominają te dzikie *-*
horny pony - 19-06-09, 18:55

Mam pytanie do posiadaczy kota, kotów, kotków i kociaczków ; D
Czym najlepiej karmić 9-miesięcznego kociaczka? Chodzi mi głównie o potrawy. Kupujecie gotowe czy pichcicie coś samodzielnie dla swoich pupilków? Jeśli tak, to co i co polecacie? ; )

miserable - 20-06-09, 11:47

horny pony napisał/a:
Czym najlepiej karmić 9-miesięcznego kociaczka? Chodzi mi głównie o potrawy. Kupujecie gotowe czy pichcicie coś samodzielnie dla swoich pupilków? Jeśli tak, to co i co polecacie? ; )

nie pamiętam za dużo z okresu czasu, kiedy moje koty były małe, więc nie do końca pamiętam czym je żywiłam, ale raczej dużo się nie zmieniło. raczej suche jedzenie z whiskasa (whiskas junior) ewentualnie saszetki, również z whiskasa. xd

Grumbler - 28-06-09, 11:37

Mój 8-miesięczny kot je jakieś tam w puszkach jedzenie kupione w biedronce.Czasami tez mu kupię whiskas junior w saszetkach.
Luflee - 02-07-09, 08:07

Ja mam dwa koty, ale one to takie na dworze mieszkają. Już jeden bo tamten gdzieś się podział, i go nie ma już długo a on był z nami około 20 lat. Na razie jest jej 5 letnia córka ma na imię Pusia <3 Chciałabym mieć takiego kota w domu, ale rodzice marudzą, że będzie sikał i w ogóle :<